Sık Sorulan Sorular

Ürünümle ilgili hangi belgeleri almam gerekli?

Ürünler ülkesel veya küresel olarak belirli standartlara tabi olabilir. Örneğin bir ürün Avrupa pazarında Ce uygunluk değerlendirmesine tabii iken Amerika’ da UL Belgesi standartına tabii olabilir. Uzmanlarımız ürününüzle ilgili bilgiyi aldıktan sonra bu konuda size yön gösterecektir.

Hizmet Firmasıyız Neden Bir Belgeye Sahip Olmamız Gerekir?

Hizmet firmaları da satıanlama süreçlerinde kalite değrlendirmesine tabii tutulur. Dolayısıyla hizmetinizin kalitesini ispat edebilmeniz için hizmet süreçlerinizi bağımsız bir denetime tabbi tutmanız hem girdi maliyetleriniz azaltır hemde hizmetinizi pazarlamada elinizi kuvvetlendirir.

Hangi Akreditasyonlu Belge Almamız Gerekir?

Hedef pazarınızın talep ettiği veya tedarikçinizin özellikle belirlediği akreditasyona sahip belge almanızı tavsiye ederiz.

Belgelendirme süreci nasıldır?

Belge süreçleri ürüne veya hizmetin çeşidine göre farklılık arzetmektedir. Diğer parametre ise çalışan sayısı ve kuruluşun büyüklüğüdür. Belgelendirme için karar verildikten sözleşmeler imzalandıktan sonra denetim planı yapılır ve kuruluşla uygunluğu teyit edilir. Denetim sonrası bir uygunsuzluk yoksa yaklaşık bir ay içerisinde belge teslimi yapılmaktadır.

Belge kaç yıl geçerlidir?

Genel kabul görmüş Kalite Yönetim Sistemleri gereği bir belge 3 yıl geçerlidir. Tabii bunun üşlkesel ve uluslararası farklı olduğu durumlar vardır. 3 yıl boyunca her yıl ara gözetim yapılır. Firmanın standarda bakışı ve uygulamalar kontrol edilir. 3. Yıl sonunda yeniden kapsamlı bir belge yenileme yapılır.

 


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları