ISO 20252 Uluslararası Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Sertifikasyonu

ISO 20252 Uluslararası Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırmalar Sertifikasyonu

ISO tarafından 2006 senesinde yayınlanan ve küresel pazar ve kamuoyu ve sosyal araştırmalarda ortaklığı sağlamak için oluşturulmuş bir yönetim sistemi  standardıdır. ISO 20252 Sertikalandırma denetimi sonucunda ise ISO 20152 Sertifikası (ISO 20252 Belgesi) verilir.

Ülkeler arasında sosyo - kültürel farklılıkların küresel alanda araştılması, izlenmesi ve araştırma sonucunda bir sistemin oluşturulması ve sertifikalandırılması  ve bu farklılıkların düzenlenmesini , çalışmaların uyumlu olmasını sağlayan çok uluslu çalışmalar yapılmasını sağlar.

ISO 20252 Belgesi 'ne sahip olmak  ile araştırma verilerinin geçerliliği ve doğruluğu kesindir, işletme verimliliği artar, kaliteli hizmet vermiş olursunuz,  rekabet ortamında önde olmanızı sunar, iş sürekliliği ve müşteri güveni artar. Ayrıca uluslararsı alanda pazar erişiminizi sağlayarak gelirinizi artırma olanığını kazanabilirsiniz.


ISO 20252 standardı Temel Amaç : 

Ülkeler arasındaki sosyal ve davranışsal farklılıklar sonuc oluşan uyumsuzluğun önlenmesini
Araştırması yapılan pazar, kamuoyu ve sosyal araştırmaların kelime ve hizmet gereksinimlerini bir standart haline getirilmesini sağlamayı amaçlamıştır.

ISO 20252 Sertifikası (ISO 20252 Belgesi) hakkında detaylı bilgi almak için Eurocert uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları