FAMI QS

FAMI QS Sertifikasyon

FAMI QS Nedir ? 

Hayvan yemleri ve katkı maddelerinin doğrualanabilir güvenlik sertifika kodudur. Güvensiz yemlerin gıda zincirine dahil olmasını engellemek için kalite ve yasal mevzuatları da gözeterek uygunluk değerlendirmesine tabi tutulur.

Yem izlenebilirliğinin ve  hijyenin sağlanması ile ilgili kurallar çerçevesinde yem işletmelerinin yemlerin piyasaya sunmadan tehlikelerin kontrol altına alınması ve yemin tüketilmesinin uygunluğunun sağlanması için belirli şartları kapsayan standarttır. Bu şartların yerine getirilmesi ile yem işletmelerine , yem üreticiler FAMI QS Belgesi / FAMI QS Sertifikası alabilirler.

FAMI QS Sertifikası almanın amacı  risk oluşturacak yemlerin gıda zincirine dahil olmasını önlemek ve kaliteli ve yasal yükümlülüklere uygun yemlerin üretilmesini sağlamak için denetim be sertifikasyon sağlamaktadır.

Yem Hijyen Yönetmeliği (183/2005 / EC)  özel yem maddeleri ve bunların karışımları ve bütün yem zinciri için hijyen ve güvenlik şartlarını ve  yem güvenliği için  gerekliliklerin yerine getirilmesini kapsar.


FAMI QS Belgesi (FAMI QS Sertifikası) 'ne Sahip Olmanın Yararları Nelerdir ? 

Üretilen yemlerin izlenebilirliğini sağlar
Kalitenin artmasını sağlar
Hukuki açıdan uygunluk sağlar
Ticarette kolaylık sağlar

Uluslararası belgelendirme kuruluşları ve üçüncü taraf ülkeler nezdinde bağımsız denetim sağlamkatadır. Şu ana kadar 50’ nin üzerinde ülke ve 1000’ e yakın sertifika ile Güvenli yem zinciri oluşturulmaktadır.

Fami Qs Kapsamı
Avrupa Birliği 183/2005 regülasyonunan gore özel yem maddeleri ve bunların karışımları ve bütün yem zinciri için hijyen ve gvenlik koşullarını kapsamaktadır.

Neden Fami Qs Sertifikası

  • İzlenebilriliği sağlaması
  • Marka kalitesine katkı
  • Yürülükteki yasalara uygunluk 
  • Pazarlamada kolaylık

Fami QS Belgesi sertifikasyon ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Eurocert Belgelendirme uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları