Asansör CE Belgesi

Ce Belgesi Asansör Yönetmeliği 

Ce Belgesi Nedir? 

CE Serttifikası , ürünlerin temel asgari ve güvenlik gereklerini karşıladığını, canlı ve cansız varlıklara karşı bir risk taşımadığını ya da varsa riski belirten ve minimum seviyeye inmesi için çeşitli test ve denetimden geçen ürünlere verilen ve AB Yönetmeliklere uyumluluğu gösteren belgeye Ce Sertifikası denir.
Ce Belgesi taşıması zorunlu ürün grupları bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ce Sertifikası Asansör Yönetmeliğidir. 

Ürünlere Ce İşareti iliştirilmeksi için öncelikle tabi olduğu yönetmelik kapsamındaki şartların yerine getirilmesi gerekir. Aşağıda Asansör Ce Belgesi ile ilgili bazı şartlar ve tanımlar bulunmaktadır. Sizce Asansör Ce Sertifikası almak için bu yönetmeliğin gereklerini yerine getirmeleri gerekir.

CE Belgesi Asansör Yönetmeliği  - Asansör Yönetmeliği  95/16/AT 

Asansör Ce Belgesi yönetmeliğinin temel amacı , Yüklerin veya insanların taşınması için kullanılan ve güvenlik ile ilgili tüm şartları yerine getirip piyasaya çıkmadan önce tüm şartların yerine getirilmesini sağlamaktır.

Asansör Ce Sertifikası yönetmeliği kapsamına giren tüm asansörlerin asgari güvenlik ve saağlık şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde asansörlerin piyasaya sunulmaları mümkün değildir. Üretimini veya satışını yaptığınız asansör ürünlerinizi piyasaya sunmak için Ce Sertifikası almanız zorunludur ayrıca AB ülkeleride ürettiğiniz asansörün piyasaya satışını yapmak istiyorsanız Ce Sertfikası zorunluluğu bulunmaktadır.


Bu yönetmelik Asansörün gerektiği şekilde monte edilmesi veya amaca uygun kullanılması ve güvenlik gereklerinin sağlanması tehlie risk oluşturmaması sonucunda piyasaya sunulmalarını sağlayan tüm önlemleri alır.

 

Asansör Ce Belgesi hakkında bilgi almak için uzaman ekibimizle irtibata geçebilirsiniz...


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları