Codemark Belgesi

CodeMark bir yapı ürünleri belgelendirme programıdır. CodeMark düzeni Avustralya ve Yeni Zelanda yapı yönetmeliklerine uygunluk için değerlendirilecek ürünler için ulusal ve uluslararası kabul sürecini sağlayarak yeni ve yenilikçi yapı ürünlerinin kullanımını destekler. Uygunluk Sertifikası ihracı yoluyla düzenleyici otoriteler ve piyasaya güven sağlar. Avrupa Birliği Ce Yapı malzemeleri direktifine benzerlik taşır.

İnşaat malzemeleri, inşaat ve tasarım formları düzeni altında gelebilir. İlgili mevzuat CodeMark sertifikalı ürünleri kabul etmek kontrol yetkililerine bir standart sağlar.

Inovasyonu teşvik etmek için tasarlanmış, CodeMark inşaat ve yapı tasarımı için performansa dayalı bir yaklaşımı desteklemektedir. 

Nasıl Alınır?
CodeMark  gereksinimleri  değerlendirme ve ürün sertifikasyonu için kuralları belirtilmiştir. Ürün bu gereksinimleri kendi ürününü CodeMark sertifikalı karşıladığını uygun bir CodeMark belgelendirme kuruluşu na başvuru yapılır. CodeMark standartlarına uygun ürün  test  edildikten  sonra ürün uygunluk değerlendirmesinden sonra sertifika verilir.

Codemark belgesi ile ilgili Eurocert uzmanlarına danışabilirsiniz.


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları